Suplementacja w gabinecie trychologicznym

Suplementacja w gabinecie trychologicznym

Pierwsze co należy zaznaczyć to to, że suplementacji nie należy traktować jako cukierka, którego możemy sobie brać w każdym momencie. Suplementacja jest wsparciem naszych dobrych nawyków żywieniowych oraz uzupełnieniem naszej diety. Jeśli w badaniach laboratoryjnych widzimy odchylenia należy pochylić się nad zmianą naszego dotychczasowego stylu odżywiania. Suplementacja stanowi wsparcie naszego prawidłowego stylu odżywiania.

Warto również podkreślić, że w interpretacji badań należy brać pod uwagę normy referencyje, a nie laboratoryjne. Jest to kluczowe.

Jakich suplementów poszukuje w swojej pracy. Są to sprawdzone preparaty, mające prosty naturalny skład, bez wypełniaczy oraz cukrów.

BIOTYNA. Warto wspomnieć o niej kilka słów. Jest bardzo często stosowanym suplementem wśród moich klientów. W 95% nie jest ona bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Ma ona znaczący wpływ na prawidłowość wyników badań labolatoryjnych. Należy zachować higienę przygotowania do badań i na co najmniej miesiąc przed zrobieniem badań odstawić ten suplement. Jednym z wyników, na który ma ona negatywny wpływ jest hormon tarczycy TSH.

WITAMINA D3. Znaczna część naszej populacji ma jej niedobory. Warto ją suplemantować oczywiście po oznaczeniu jej poziomu podczas badań laboratoryjnych.  Jest ona bardzo cenna dla naszego organizmu. Dawkowanie tej witaminy jest zależne od schorzenia. W łysieniu plackowatym zalecana dzienna dawka jest zupełnie inna niż w innych przypadkach łysień czy keratoz.

ŻELAZO. Jest to bardzo trudny pierwiastek jeśli chodzi o jego przyswajanie. Suplementowany samodzielnie, zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jest szereg witamin, które należy suplementować pomocniczo. Należy również zastanowić się nad przyczyną, czemu jest problem z przyswajaniem. Nie prawidłowa podaż produktów bogatych w żelazo. Nieprawidłowa praca jelit.

 

Więcej Informacji o suplementacji nastąpi niebawem 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *