Jak wygląda wizyta u trychologa?

Trychologia stała się popularną dziedziną z pogranicza kosmetologii, dermatologii oraz fryzjerstwa. Dlatego też trycholog powinien cechować się bardzo szeroką wiedzą. Pamiętajmy, że trycholog nie jest lekarzem. Trycholog nie leczy, lecz pielęgnuję skórę głowy. Wskazuję odpowiednią ścieżkę pielęgnacyjną na kilku płaszczyznach(„pielęgnacja” od środka oraz „pięlęgnacja” z zewnątrz). Uczciwy trycholog nie pozostawi Cię samego z problemem, z jakim do niego przychodzisz. Specjalista ten zajmuje się owłosioną skórą głowy, oraz dolegliwościami na niej występującymi.  Z jakim problemem możesz zgłosić się do trychologa? Te schorzenia to: wypadanie włosów, łysienie(androgenowe, telogenowe), łysiene plackowate, łysienie bliznowaciejące, ŁZS(łojotokowe zapalenie skóry głowy), AZS(atopowe zapalenie skóry głowy), łupież czy łuszczyca.

Jak wygląda współpraca z trychologiem? Przychodząc do tego specjalisty nie możesz oczekiwać od niego cudownego leku na Twoją przypadłość. Jeśli chcesz się dowiedzieć co zrobić by osiągnąć zadowalające efekty koniecznie czytaj dalej.

Po pierwsze konsultacja trychologiczna(jak przygotować się do pierwszej wizyty? Zachęcam do przeczytania artykułu Izabeli Karpińskiej), co za tym idzie badanie trichoskopowe oraz wstępna diagnoza schorzenia. Gdy już wstępnie mamy postawioną diagnozę, kolejnym etapem jest wykonanie badań oraz skonsultowanie ich z odpowiednim lekarzem. Uważam to za uczciwe podejście. Pozwala to na pracę w zgodzie z Twoim organizmem. Trycholog nie powinien ograniczać swojej pracy tylko do zalecenia kuracji czy badania trichoskopowego. Należy działać na kilku płaszczyznach jednocześnie, tylko to przyniesie efekty.

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest zlecenie indywidulanie dobranej kuracji domowej do Twojego problemu. Nie może to być pierwszy lepszy szampon czy wcierka. To wysublimowana kuracja przeznaczona do Twojego typu skóry i występującego problemu(łojotoku, łupieżu, łysienia).

Kurację domową połączoną z suplementacją należy uzupełnić o kurację gabinetową. Co kryję się pod tym pojęciem? Dla polepszenia efektów, Twojej pracy w domu warto wykonywać zabiegi w gabinecie. Częstotliwość ich wykonywanie jest zależna od natężenia problemu. Zazwyczaj to czas od 2 do 4 tygodni. Nie rzadziej. Podczas takiej wizyty mogą być wykonywane zabiegi dopasowane do potrzeb twojej skóry, wybrane spośród szerokiej gamy pielęgnacyjnej. Może być to oczyszczanie skóry głowy, zabiegi infuzją tlenową, d`arsowalizacja, naświetlanie, mezoterapia, następca mezoterapii igłowej czyli technologia transdermapolacji. Najlepiej jest łączyć ze sobą te zabiegi, w celu stworzenia terapii indywidualnej.

Podczas kolejnej wizyty następuje diagnoza badań, wówczas dobrana jest odpowiednia suplementacja- najlepiej naturalna. Nie robimy nic na oko. Wszystko jest dopasowane do Twojego organizmu. Co wiąże się również niejednokrotnie ze zmianą stylu życia, zmianami w odżywianiu. Niejednokrotnie niezbędna jest również współpraca z dietetykiem.  

Jak widzisz współpraca z trychologiem to nie jedna krótka piętnastominutowa wizyta. To ciąg spotkań opierających się na uczciwości trcyhologa oraz Twojej. Twojej szczerości podczas pierwszej wizyty, systematycznej pracy w domu. Do tego systematyczne spotkania z Twoim trychologiem w gabinecie. Holistyczne spojrzenie na problem na skórze głowy pozwoli Ci pomóc. Skupienie się tylko na problemie(np. wypadania włosów)i działanie jedynie na sam objaw, a pominięcie: badania skóry głowy, badań z krwi, zmian w odżywianiu czy stylu życia, zakończy się klapą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *