Dlaczego tlenek azotu ma być cudownym związkiem ratującym nasze fryzury?

W 1998 roku trzech naukowców zostało uhonorowanych Nagrodą Nobla za odkrycie Tlenku Azotu oraz za badania dotyczące jego wpływu na ludzki organizm.
Po opublikowaniu prac związanych z tym odkryciem tlenek azotu okrzyknięto Molekułą Życia.
Rozszerza on bowiem ściany naczyń krwionośnych, tym samym polepszając znacznie ukrwienie i wydolność narządów, oraz przedłuża żywotność układu sercowo naczyniowego.
Bardzo ważną rolę odgrywa również w systemie immunologicznym stymulując makrofagi do walki z obcymi ciałami lub zmutowanymi komórkami (między innymi komórkami rakowymi).
Dlaczego zatem Tlenek Azotu ma być cudownym związkiem ratującym nasze fryzury?
Każdy włos zawiera ten związek. Im jest go więcej, tym większy jest rozmiar mieszków włosowych. Mieszki włosowe o większym rozmiarze są w stanie produkować nowe włosy, czyli zwiększać liczbę tych, które będą się znajdować w fazie wzrostu.
Innymi słowy odpowiednia suplementacja może pomóc w odzyskaniu bujnej fryzury.

6 komentarzy

 1. Kamila pisze:

  Witam Panią,
  Cieszę się bardzo, że natrafiłam na Pani blog sama swego czasu interesowałam się trychologią, przeszłam nawet “wąskie” szkolenie internetowe prowadzone przez Panią Ewę Cognac, ponieważ chciałam otworzyć takowy gabinet w moim mieście, starałam się nawet o dotację z UE, lecz się niestety nie udało 🙁
  Proszę mi powiedzieć w jakiej postaci stosuje się tlenek azotu na włosy i gdzie takowy preparat można kupić?
  Pozdrawiam serdecznie
  Kamila

  1. Ilona pisze:

   Witam
   Szkoda, że się nie udało otworzyć gabinetu – trychologia teraz bardzo dobrze się rozwija:). Jeżeli chodzi o tlenek azotu to jego samego nie można dostarczyć w żadnej postaci. Podnieść jego stężenie możemy jedynie dostarczając suplementów, które spowodują większą produkcję tego związku w tkankach. Takim suplementem jest NITRO FX produkowany przez Kyani. Dostępny jest u dystrybutorów.

   1. Kamila pisze:

    Cały czas we mnie siedzi ta chęć otworzenia gabinetu…tym bardziej, że bardzo interesują mnie wszelkiego typu zagadnienia związane z pielęgnacją włosów, a ponad to nie ma w pobliżu 150km takowego gabinetu…..
    Dziękuję za odpowiedź dot. tlenku azotu. Mam pytanie chciałabym na moim blogu dot. pielęgnacji włosów polecić Pani stronę, czy mogę?
    Pozdrawiam
    Kamila 😀

    1. Ilona pisze:

     Witaj Kamilo
     Nie zastanawiaj się. Jeżeli masz odpowiednią wiedzę – działaj. Jeżeli będziesz chciała podpowiem co nieco:).
     Oczywiście możesz polecać moją stronę na swoim blogu. Będziemy się wspierać wzajemnie:).

 2. Kamila pisze:

  Fajnie, dziękuję 😀 A wiedzę ciągle uzupełniam i jak by się udało to skorzystam z Pani szkoleń internetowych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *