Masaż skóry głowy – relaks na zimowe wieczory

Większość z nas doświadczyła zbawiennej mocy masażu ciała czy to pleców, kręgosłupa czy obolałych stóp. Bardzo mało osób kojarzy jednak masaż z głową. Masaż skóry głowy również przynosi zaskakujące efekty zarówno dla ciała jak i duszy. To nie tylko chwila relaksu ale przede wszystkim działa korzystnie na poprawę krążenia krwi, likwiduje bóle głowy oraz zmęczenie. Odpowiednio wykonany masaż skalpu sprawia, że nasze mieszki włosowe będą pobudzone, lepiej dotlenione i odżywione a tym samym nasze włosy będą szybciej rosły.

W trychologii stosujemy autorskie techniki masażu ale zachęcam do samodzielnego wykonywania masażu opierającego się na podstawowych ruchach. Przed rozpoczęciem masażu należy wyczesać włosy naturalną szczotką pozbywając się włosów wypadających. Podczas masażu mogą jeszcze wypadać – nie należy przerywać wręcz przeciwnie stosować masaż częściej aby pobudzać krążenie i porost nowych włosów. Masaż można wykonywać podczas drugiego mycia głowy. Nie należy naciskać zbyt mocno i drapać skóry!!!

Przez kilka minut opuszkami palców wykonujemy delikatne okrężne ruchy, od czoła do karku – mocny masaż pobudza pracę gruczołów łojowych. Palce należy rozstawić szeroko na skórze głowy a następnie zbliżać je do siebie.  Zalecam szczególnie osobom, które stosują kurację przeciw wypadaniu włosów – po umyciu i nałożeniu na skórę odpowiedniego preparatu. Taki masaż pobudza układ krwionośny, co pozwala na szybsze wchłanianie substancji aktywnych w głąb skóry i mieszków włosowych.

Masaż najlepiej wykonywać dwa razy dziennie rano i wieczorem po 5 minut. Wykonywany  systematycznie szybko przyniesie oczekiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *