Pielęgnacja włosów w okresie zimowym.

Nadszedł zimowy czas, czas niezbyt łaskawy dla naszych włosów. Nakrycia głowy, ogrzewane pomieszczenia, niesprzyjające warunki atmosferyczne, to wszystko czynniki, które mają bardzo negatywny wpływ na stan naszych włosów.

Co zrobić zatem aby na wiosnę nie było większych problemów?

1. Mycie włosów

W zimie niestety włosy  mogą się bardziej przetłuszczać co wiąże się z częstym myciem. Dlatego konieczny będzie szampon do częstego mycia n.p. Gestil Care 2.6. Musimy pamiętać również o odpowiedniej temperaturze wody.  Pomimo tego, że zwłaszcza w zimie lubimy gorące kąpiele, starajmy się myć włosy wodą ciepło-letnią. Gorąca woda wzmaga pracę gruczołów łojowych.

2. Odżywianie i nawilżanie włosów

Właśnie teraz należy pomyśleć o intensywniejszym odżywianiu i nawilżaniu. Warto wybierać do pielęgnacji maski lub odżywki odbudowujące włos, nie obciążające go, które można wykorzystać jako maski kokonowe (pod czepek i ręcznik). Polecam zwłaszcza maskę Wonder Fleir z olejem arganowym lub Gestil Care 3.2. Doskonałym rozwiązaniem jest spryskiwanie włosów w ciągu dnia preparatem w formie mgiełki, n.p. Mgiełka Gestil Care 5.1, w celu ich nawilżenia. Dodatkowo mgiełka 5.1 chroni strukturę włosów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

3. Suszenie włosów

Suszenie suszarką powinno być ograniczone do minimum. Włosy już są narażone na działanie suchego ciepłego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach czy pojazdach, którymi się przemieszczamy. Suszmy włosy chłodnym nawiewem lub jeżeli to możliwe pozwólmy im wyschnąć w naturalny sposób.

4. Nakrycie głowy

Zadbajmy aby czapka, którą nosimy była wykonana z naturalnych włókien, które pozwolą oddychać naszej skórze głowy. Warto również po każdym praniu wypłukać nasze nakrycie głowy w płynie antystatycznym. Zapobiegnie to elektryzowaniu się naszych włosów.

5. Zabezpieczanie końcówek

Ważnym elementem przy posiadaniu długich włosów jest zabezpieczanie ich końcówek. Można to robić dobrym olejem ( n.p. arganowym) lub wetrzeć odrobinę dobrej maski do włosów ( od połowy) i zapleść włosy w warkocz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *