Dieta owocowo warzywna dr. Ewy Dąbrowskiej

Od jakiegoś czasu czytam o tej diecie  na różnych forach internetowych i powiem szczerze, że jestem co najmniej zaintrygowana. Jest to dieta oczyszczająca, opierająca się na mechaniźmie wewnętrznego odżywiania.  Szczegóły można znaleźć tutaj  . Dodam, że skutkiem ubocznym jest chudnięcie :).

Przyszło mi do głowy, że skoro dieta leczy różne dolegliwości ( choroba Hashimoto), eliminuje toksyny, złogi i pasożyty to  ostatecznie powinna mieć pozytywny wpływ na odrost utraconych włosów. Oczyszczony dietą organizm załącza mechanizmy samoleczenia i regeneracji oraz sam reguluje wszystko co jest rozregulowane. Być może będzie to jedyny ratunek dla osób, które zbadały i uregulowały farmakologicznie wszystko co było do uregulowania a włosy nadal nie odrastają ( przy założeniu, że nie ma AGA).

Wobec powyższego mam zamiar przetestować tą dietę. Zakładam, że wytrzymam 6 tygodni. Oczywiście będę opisywać tutaj moje postępy, odczucia, objawy i wszelkie uwagi dotyczące przebiegu diety oraz co najważniejsze stanu moich włosów.

Trzymajcie za mnie kciuki. Start 02.09 poniedziałek ( postanowiłam przy okazji odstawić tabletki antykoncepcyjne, które biorę od 19 lat i jeszcze mi zostało 10 sztuk).

6 komentarzy

 1. Kamila pisze:

  Dobre posunięcie z tymi tabletkami! Trzymam kciuki aby Twoje obawy związane z zaprzestaniem ich przyjmowania nie sprawdziły się! A o diecie z chęcią sama poczyta, i kto wie może się przyłączę ; )

  Kamila

  1. Ilona pisze:

   Dzięki, będę pisać o postępach dietowych :).

 2. Magda pisze:

  Pani trycholog jak tam dieta .. jakie spostrzezenia .. ?efekty?

  1. Ilona pisze:

   Zaraz zrobię wpis :).

 3. Monika pisze:

  witam. Mam zdiagnozowane łysienie androgenowe. Zaczęłam brać witaminy. Czy dieta o której pani napisała będzie skuteczna gdybym zdecydowała sie podczas jej stosowania przyjmować lekarstwa. Są to głownie witaminy.

  1. Ilona pisze:

   Dieta nie jest skuteczna na łysienie androgenowe. Na jakiej podstawie AGA zostało zdiagnozowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *