Trycholog – kiedy potrzebny?

Bardzo często słyszę od Klientów, że w momencie kiedy pojawiają się problemy z włosami czy skórą głowy kupują różnego rodzaju preparaty w drogeriach lub w aptece. To bardzo często wyrzucone pieniądze.  To, że włosy wypadają lub pojawił się jakikolwiek problem na skórze głowy to oznacza, że działo się (np. ciąża, stres, zmiany nawyków żywieniowych)  lub dzieje się coś nieprawidłowego (np. zaburzenia hormonalne, genetyczne) w naszym organizmie lub nieodpowiednio pielęgnujemy skórę głowy i włosy. To Trycholog na podstawie dogłębnej analizy stanu zdrowia, diagnostyki skóry głowy oraz kondycji włosów potrafi ustalić przyczynę i  dobrać odpowiednią kurację/terapię lub skierować do lekarza dermatologa, endokrynologa lub innego specjalisty. Wskazaniem do wizyty u Trychologa są  na pewno :

  • nadmierne wypadanie włosów (tracimy powyżej 100-150 włosów dziennie),
  • pogorszenie się struktury włosów – suche, matowe, kruszące się,
  • zmiany na skórze głowy – jest podrażniona, łuszcząca się, zaczerwieniona, uczucie pieczenia lub swędzenie,
  • uczucie przetłuszczającej się skóry głowy,
  • rozpoznane choroby: łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie androgenowe – w celu dobrania odpowiedniej kuracji/terapii wspomagającej.

Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznej diagnostyki przed podjęciem samodzielnej próby kuracji, która może nie przynieść oczekiwanego efektu, lub znacząco pogorszyć stan skóry głowy i włosów.

Specjalista Trycholog – mgr Bożena Podobińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *