• Autor: admin
  • 29 czerwca 2021

Pomoc trychologa – kiedy jest niezbędna?

Problemy ze skórą głowy i włosami dosięgają wielu osób w społeczeństwie. Bardzo ważny jest czas, w którym dany klient pojawi się w gabinecie trychologa. To właśnie odpowiedni trycholog powinien być pierwszym specjalistą, do którego należy kierować się w przypadku strapień związanych z owłosioną częścią skóry głowy.

Pomoc trychologa jest bardzo pomocna w przypadkach nadmiernego wypadania włosów, łysienia, łojotoku, łupieżu, wrażliwej, swędzącej skóry głowy. Dodatkowo zabiegi trychologiczne oraz trychoterapie domowe wspomagają leczenie atopowego zapalenia skóry, łojotokowego zapalenia skóry czy łuszczycy.

Trycholog dba również o łodygę włosa wykonując zabiegi silnie regenerujące strukturę. Ponadto pomaga dobrać odpowiedni proces pielęgnacji włosów oraz wspomaga wdrożenie zdrowych nawyków dbania o włosy.

Mając na uwadze fakt, że włosy są wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia, nie należy bagatelizować zmian w nich zachodzących. Nagła zmiana struktury włosa może być powiązana ze zmianami zachodzącymi wewnątrz organizmu. Trycholog posiadając odpowiednią wiedzę sugeruje wykonanie poszczególnych badań oraz wizytę u lekarza specjalisty.

Konsultacja trychologiczna jest pierwszym etapem zmierzenia się z występującym problemem na skórze głowy. Warto udać się na konsultację jak najszybciej, ponieważ w niektórych schorzeniach liczy się czas – im wcześniej znaleziona przyczyna powstania danego schorzenia, tym lepsze rezultaty można osiągnąć poprzez leczenie oraz kuracje trychologiczne.

Izabela Karpińska trycholog-trychoterapeuta, przyjmująca w gabinecie trychologii & head SPA w Gliwicach.

www.trichopolis.pl , facebook